KP Dopiewo

Dopiewo - bezpieczni seniorzy

W dniu 12.06.2019. odbyło się spotkanie ze seniorami wsi Dąbrowa. Na miejscu przeprowadzono rozmowę na temat bezpieczeństwa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie podczas spotkania z seniorami przestrzegali przed przestępcami, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Omówiono problematykę oszustw na tzw. „legendę”. Przypomniano jak powinna zachować się osoba narażona na działanie przestępców stosujących metodę oszustwa na „ wnuczka”, „na policjanta” itp. Przestrzegano przed przekazywaniem jakichkolwiek pieniędzy czy też kosztowności osobom, których nie znamy. Apelowano do seniorów o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych. Podczas spotkania zwrócono również uwagę na prawidłowe zabezpieczanie posesji w okresie wakacyjnym, a także przekazano informacje jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zachęcano do korzystania z odblasków.

W rozmowie z uczestnikami spotkania polecono zachować szczególną ostrożność i w przypadku ujawnienia niepokojących zdarzeń niezwłocznie informować Policję. Na koniec spotkania wręczono seniorom ulotki informacyjne.

 

Przemysław Waliński/RL

 

  • Policjanci omawiają bezpieczeństwo seniorów
    bezpieczni seniorzy
  • Policjanci omawiają bezpieczeństwo seniorów
    bezpieczni seniorzy
Powrót na górę strony