KP Dopiewo

Dopiewo - bezpieczne wakacje

W dniu 13.06.2019 w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie, ul. Kozierowskiego, oraz z w Szkole Podstawowej w Dąbrówce, ul. Malinowa 41 przeprowadzono pogadankę z uczniami klas I-VIII na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku.

Podczas spotkania przekazano informację na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz przedstawiono zagrożenia z jakimi mogą spotkać się dzieci w trakcie wakacji. Przypomniano jak bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi, o czym należy pamiętać w trakcie górskich wędrówek, jak bezpiecznie korzystać z placów zabaw. Najmłodsi nauczyli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą im nieznaną czy dzikim zwierzęciem oraz jak właściwie wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować, aby dotrzeć bezpiecznie do celu. Dzieciom wypoczywającym na terenach wiejskich zwrócono również uwagę o zachowaniu ostrożności, kiedy będą pomagać rodzicom. Ponadto przekazano informację jak należy postąpić w przypadku pożaru lub innego niebezpieczeństwa. Przypomniano uczestnikom spotkania jak bezpiecznie jeździć na rowerze.

Ze starszymi uczniami przeprowadzono również pogadankę w ramach kampanii o charakterze profilaktycznym  pn „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „ Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas spotkania zwrócono uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz jakie zmiany w organizmie może pociągnąć za sobą nawet jednorazowe zażycie środków psychoaktywnych. 

 

Przemysław Waliński/RL

  • Policjanci omawiają bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku
    bezpieczne wakacje
Powrót na górę strony