KP Dopiewo

Dopiewo - Pogadanki z uczniami przed wakacjami

13 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Skórzewie oraz w Szkole Podstawowej w Dąbrówce policjanci z Komisariatu Policji w Dopiewie przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku.

Podczas spotkania policjanci przekazywali informacje na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz przedstawiali zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się dzieci w trakcie wakacji. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli, jak bezpiecznie spędzać czas wolny nad akwenami wodnymi, o czym należy pamiętać w trakcie górskich wędrówek, jak bezpiecznie korzystać z placów zabaw. Najmłodsi nauczyli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą czy dzikim zwierzęciem, jak wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się również jak należy bezpiecznie podróżować, aby dotrzeć bezpiecznie do celu. Dzieciom wypoczywającym na terenach wiejskich zwrócono również uwagę o zachowaniu należytej ostrożności, kiedy będą pomagać rodzicom w pracach polowych. Ponadto przekazano także informację jak należy postąpić w przypadku kiedy dzieci zauważą pożar lub inne niebezpieczeństwo. Ponadto przypomniano uczestnikom spotkania jak bezpiecznie jeździć na rowerze.

Ze starszymi uczniami przeprowadzono również pogadankę w ramach kampanii o charakterze profilaktycznym  pn „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas spotkania zwrócono uwagę na zagrożenia jakie niesie za sobą kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz jakie zmiany w organizmie może pociągnąć za sobą nawet jednorazowe zażycie środków psychoaktywnych.  Przekazano również informację na temat odpowiedzialności prawnej.

P. Waliński/MT

Powrót na górę strony