KP Czerwonak

Czerwonak - Kręci Mnie Bezpieczeństwo Na Stoku

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku, strażnicy gminni z Czerwonaka oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z JRG 8 w Bolechowie odwiedzili szkoły podstawowe na terenie gminy Czerwonak aby przypomnieć najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. To upragniony czas wypoczynku i zabaw, jednakże aby były bezpieczne należy pamiętać i przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.  O takich zasadach przypomnieli właśnie funkcjonariusze, którzy w dniu 22 stycznia bieżącego roku odwiedzili uczniów szkół podstawowych na terenie gminy.

Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa o których musimy pamiętać, aby nic nam się nie stało podczas wakacyjnych zabaw. Przypomnieli o poruszaniu się w pobliżu ruchliwych ulic, o zabawach w miejscach do tego przeznaczonych oraz bezpieczeństwie podczas spędzania czasu w domu.

Mimo, że pogoda za oknem nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i póki co sporty zimowe  nie wchodzą w grę, funkcjonariusze straży pożarnej przypomnili jak zachować się podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Zapamiętajmy więc wszyscy:

- pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, przede wszystkim na rzekach i jeziorach,

- nie zjeżdżajcie na sankach w miejscach gdzie w pobliżu znajdują się drogi i ruchliwe ulice,

- pamiętajcie o kaskach podczas jazdy na nartach,

- pamiętajcie o elementach odblaskowych,

Pamiętajmy również o zasadach bezpieczeństwie w domu oraz o rozsądnym korzystaniu z komputera i internetu.

           

Życzymy wszystkim białych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych !!!!

 

A.Daszkiewicz/A.Umyszkiewicz

Powrót na górę strony