KP Czerwonak

Czerwonak - Bezpieczne Święta - bezpieczny pieszy

W dniu 7 grudnia 2019 roku przed CKiR Akwen w Koziegłowach odbył się Jarmark Świąteczny, podczas którego policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku wraz ze strażnikami Gminy Czerwonak przeprowadzili akcję rozdając elementy odblaskowe.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas kiedy spotykamy się z bliskimi, kiedy podczas wieczoru wigilijnego siadamy przy jednym stole w pięknej rodzinnej atmosferze. Staramy się do tego przygotować jak najlepiej. Ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani robieniem zakupów i przygotowaniami, a grudniowe dni są krótkie oraz szybko zapada zmrok. Pamiętajmy aby myśląc o świętach nie zapominać o bezpieczeństwie.

Tradycyjnie jak co roku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem, ale pamiętajmy, że w dużej mierze zależy ono również od nas samych. Policja apeluje o ostrożność podczas codziennych zakupów, kiedy to dochodzi do większej ilości kradzieży kieszonkowych. Zadbajmy również o zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań, kiedy to dojazd i zrobienie zakupów zajmuje nam więcej czasu niż zazwyczaj, a może to być idealną okazją dla złodziei. Zachowajmy ostrożność podczas transportu publicznego oraz własnymi środkami lokomocji. Pamiętajmy także o naszych pociechach w zatłoczonych centrach oraz galeriach handlowych, nie trudno je zgubić.

Policjanci z Czerwonaka podczas Jarmarku Świątecznego zadbali również o to aby podczas poruszania się po zmroku mieszkańcy byli bardziej widoczni, wręczyli elementy oraz kamizelki odblaskowe. Mając przy sobie w widocznym miejscu choćby najmniejszy odblask mamy większą szanse, że kierujący pojazdem zauważy nas w odpowiednim momencie.

           

 

A. Daszkiewicz

Powrót na górę strony