KP Czerwonak

Czerwonak - Działania "Trzeźwy za kółkiem"

28 czerwca 2019 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czerwonaku wraz z Strażnikami Gminnymi oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwonaku przeprowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie kierujących na tzw. “podwójnym gazie”.

Na terenie gminy Czerwonak została przeprowadzona kolejna już wspólna akcja Policji, Straży Gminnej oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku. Akcja miała miejsce przy ulicy Gdyńskiej w Czerwonaku, podczas której funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierujących.

To już kolejna tego typu akcja. Policjanci z Czerwonaka przeprowadzają akcje kontroli na drodze cyklicznie, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu na drodze.

Rozpoczął się okres wakacyjny zatem tego typu działania mają również na celu informowanie kierujących na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali jak bezpiecznie podróżować, aby nie zapominali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a swoje pociechy przewozili w specjalnych fotelikach samochodowych.

Podczas działań skontrolowano kilkudziesięciu kierujących, przekazując również materiały edukacyjne przygotowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które dotyczyły skutków kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Przypomniano również o odpowiedzialności karnej na drodze oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na innych uczestników ruchu drogowego tj. piesi czy rowerzyści.

Anna Daszkiewicz/MT

Powrót na górę strony