Buk - spotkanie w komisariacie

5 sierpnia br. Policjant zajmujący się w Komisariacie Policji w Buku profilaktyką społeczną przeprowadził na terenie Komisariatu Policji w Buku zajęcia profilaktyczne z przedszkolakami z Przedszkola Krasnala Hałabały w Buku – w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

W dniu 5 sierpnia br. Policjant zajmujący się w Komisariacie Policji w Buku profilaktyką społeczną przeprowadził na terenie Komisariatu Policji w Buku zajęcia profilaktyczne z przedszkolakami z Przedszkola Krasnala Hałabały w Buku – w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Podczas spotkania policjant mówił na temat bezpieczeństwa, który obowiązuje każdego przedszkolaka w ruchu drogowym oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, który wpływa na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Przedszkolakom przypomniane zostały numery alarmowe oraz kiedy i jak z nich korzystać. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z funkcjonariuszem. Dzieci oswajając się z osobą Policjanta, poznały sprzęt służbowy, który posiada każdy funkcjonariusz podczas służby, mogły obejrzeć z bliska radiowóz a także poznać na czym polega praca w policji. Największą radość dzieciom sprawił Sierżant Pyrek, którego dzieci pokochały. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę z elementem odblaskowym. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze.


 

Magdalena Antkowiak

Powrót na górę strony