KP Stare Miasto

Stare Miasto - Akademia bezpiecznego przedszkolaka

Jak się bezpiecznie bawić w przedszkolu i poza nim, na co uważać na drodze, co znaczą poszczególne znaki drogowe i jak przedszkolak powinien się zachować wobec osób obcych - tego wszystkiego podczas spotkań funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Stare Miasto wspólnie ze Strażą Miejską uczyły najmłodszych poznaniaków podczas spotkań w ramach projektu „Akademii bezpiecznego przedszkolaka”.

6 marca br. policjantki Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto wraz z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej  Miasta Poznania przeprowadziły zajęcia z dziećmi w Przedszkola nr 69  w Poznaniu. Natomiast w dniach 13 i 20 marca br. funkcjonariusze spotkali się z dziećmi w Przedszkolu nr 66 oraz Przedszkolu Artystycznym "Plastonutki" w Poznaniu.

Jak się bezpiecznie bawić w przedszkolu, na co uważać na drodze, co znaczą poszczególne znaki drogowe i jak przedszkolak powinien się zachować wobec osób obcych - tego wszystkiego uczyły podczas spotkań funkcjonariuszki najmłodszych poznaniaków podczas spotkań „Akademii bezpiecznego przedszkolaka”.

Podczas spotkania funkcjonariuszki uczyły dzieci bezpiecznych postaw i zachowań podczas drogi do i z przedszkola, zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu. Ponadto zapoznały dzieci z podstawowymi znakami drogowymi oraz przekazały im wiedzę o innych zagrożeniach np. jak należy się zachowywać wobec napotkanych osób obcych.

Edukacja dzieci w wieku przedszkolnym jest niezmiernie ważna i to właśnie w tym wieku należy zwracać uwagę na różnorodne problemy i zagrożenia, kształtując u najmłodszych z jednej strony poczucie zaufania do osób najbliższych – rodziców, nauczycieli, a z drugiej strony dystans i zasadę ograniczonego zaufania wobec osób obcych.                                  

Dzieci od najmłodszych lat poznając zagrożenia, stają się bardziej odpowiedzialne i ostrożne. Zajęcia mają charakter ćwiczeń, by uczyć przez zabawę.

Monika Hrynko/MT

 

 

                                                 

Powrót na górę strony