KP Północ

KP Poznań Północ - Bezpieczne Życie Seniorów

15 lutego br. w ramach realizacji programu „Bezpieczne Życie Seniorów” funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi Komisariatu Policji Poznań – Północ przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną skierowaną w szczególności do osób starszych, które mogą stać się ofiarami oszustw na tzw. legendę.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ przeprowadzili akcję edukacyjno  - informacyjną w rejonie Starych Winograd, w tracie której prowadzili rozmowy z seniorami przypominając im o wzmożonej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi  przychodzącymi do ich domów czy mieszkań bądź dzwoniącymi do nich pod numer telefonu, Sprawca wzbudzając zaufanie potencjalnej ofiary przedstawia zmyśloną historię i prosi najczęściej o pieniądze.  

Funkcjonariusze przekazali rozmówcom cenne rady jak nie stać się ofiarą oszusta i jak zachować się w sytuacji kiedy pojawią się wątpliwości co do intencji osoby, która z seniorem się kontaktowała. Napotkanym osobom przekazano broszury informacyjne.

Biorąc pod uwagę fakt, że oszuści często podszywają się pod pracowników różnych instytucji w tym przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy bądź innych cennych rzeczy osobom obcym ani policjantom. 

 

M.Kołodziej / AK
 

  • Funkcjonariusze rozdają broszury informacyjne seniorom.
  • Funkcjonariusze rozdają broszury informacyjne seniorom.
Powrót na górę strony