KP Północ

Północ - "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

7 lipca 2021 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania miały na celu zwiększenie świadomości obywateli na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego nad wodą i terenach przywodnych.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Północ przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną w rejonie Plaży Miejskiej na Szelągu znajdującej się przy terenach nadwarciańskich. W trakcie rozmów ze społeczeństwem przypominali o tym, aby wybierając miejsce do wypoczynku nad wodą korzystać z miejsc do tego przeznaczonych, o właściwym zachowaniu się nad wodą, w tym zakazie kąpieli po spożyciu alkoholu czy w miejscach, gdzie obowiązuje jej zakaz.

Wakacje to nie tylko czas beztroski i odpoczynku ale również okres, w którym wypadkom nad wodą ulegają zarówno dzieci jak i dorośli. W związku z tym dorosłym przypominano także o tym, aby nie skakali do wody, gdy nie znają jej głębokości i nie pozostawiali bez opieki swoich pociech. Zwracano także uwagę na właściwe zabezpieczanie mienia pozostawionego na plaży.

Rozmówcom przekazano broszury informacyjne.

. Magdalena Kołodziej

 

Powrót na górę strony