KP Nowe Miasto

KP Nowe Miasto-"Jak na dzikim zachodzie"

13 czerwca 2022 roku na terenie polany za „Browarna Przystanią” odbył festyn pn. „Jak na dzikim zachodzie”. W festynie wzięli udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań- Nowe Miasto. Policjanci zostali zaproszeni przez radę Osiedla Antoninek- Zieliniec -Kobylepole. Impreza odbyła się na terenie polany przy stawie Olszak.

Dla dzieci i dorosłych policjanci przygotowali szerg atrakcji, m.in. program artystyczny przygotowany przez Teatr "Wariate", konkurencje dla dzieci, warszaty tańca country, byk rodeo, malowanie twarzy. Nie zabrakło również dmuchwaców, na których najmłodsimogli "wyładować" swoje niespożyte pokłady energii.

Uczestnicy fetsynu mieli równiez\mozliowść obejrzenia radiowozu, przypomnienia stroju policjnat niezbędnego podczas zabepzieczenia meczów oraz imprez masowych. Dużą atrakcją okazała się obecność koni słuzbowych. w trakcie imprezy policjanci prowadzili również rozmowy związane z bepzieczeństwem podczas zbliżających sie wakacji letnich. poruszano kwestei związane z wypoczynkiem nad wodą, w górach, jeżdżąc na rowerze, hulajnodze czy rolkach.

Z osobami starszymi poruszano tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem pod kątem oszustw na tzw. Legendę. w ramach kampanii "Stop włamaniom do domów" policjani przypomninali o prawdidłowym zabepzieczeniu mieszkań podczas nieobecności domowników, aby uniknąć sytuacji związanej z włamaniem i kradzieżami.

O. Chmielewska/MT

Powrót na górę strony