KP Nowe Miasto

KP Nowe Miasto - Festyny, festyny...

Pierwszy weekend czerwca obfitował w festyny organizowane z okazji Dnia Dziecka. Tak też było na poznańskim Nowym Mieście. Policjantki z tutejszego komisariatu wzięły udział w dwóch przedsięwzięciach w rejonie Nowego Miasta.

Pierwszy odbył się na terenie ROD „Pod Lipami” na ulicy Jarosławskiej 25. Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią zainteresowanie imprezą było ogromne.

Drugi z kolei Integracyjny Festyn Sportowo Rodzinny organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 63. Impreza jak co roku odbyła się na terenie boiska w/w placówki, gdzie dla dzieci z jej najbliższego otoczenia oraz ich rodzin przygotowano szereg atrakcji, tj. sportowe konkurencje, za które można było otrzymać różnego rodzaju upominki. Nie zabrakło również dmuchańców, na których najmłodsi mogli wyładować swoje niespożyte źródła energii. Młodzi uczestnicy brali udział w warsztatach plastycznych oraz mogli skorzystać z malowania twarzy.   

Gośćmi imprezy plenerowej byli również strażacy z jednostki sąsiadującej JRG nr 7, Straż Miejska Miasta Poznania, Urząd Wojewódzki oraz NFZ.

Podczas festynu zarówno młodsze, jak i te „starsze” dzieci chętnie oglądały radiowóz policyjny oraz sprzęt, który pokazywały funkcjonariuszki, odpowiadając przy okazji na zadawane pytania na temat służby w policji.

B. Przekota/MT
 

Powrót na górę strony