KP Nowe Miasto

KP Nowe Miasto - WIBEROO

W końcu nastała upragniona wiosna. Wiele osób postanowiło przesiąść się z samochodów na rowery. Rowery oprócz tego, ze mogą być źródłem  domowej aktywności są też doskonałym środkiem transportu: tanim, zdrowym i bezpiecznym. Wiele osób korzysta z rowerów zarówno dojeżdżając do pracy jak i na rodzinne wycieczki rowerowe.

W ramach E-Usługi WIBEROO, która jest częścią projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń- rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji  21 maja 2022 roku na zaproszenie firmy McKinsey & Company funkcjonariusze KP Poznań - Nowe Miasto wraz z funkcjonariuszem KMP Poznań udali się na ul. Baraniaka 88D w Poznaniu. Policjanci przeprowadzili działania znakowania rowerów.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się na ścieżce rowerowej, na jakie elementy wyposażenia roweru należy zwrócić uwagę  m.in.  światło przednie, tylne, dzwonek. Wskazówki policjantów dotyczyły również prawidłowego zabezpieczenia roweru  przed kradzieżą.

Poniżej podajemy kilka wskazówek jak ustrzec się przed  kradzieżą:
- pod żadnym pozorem nie zostawiaj roweru niezabezpieczonego w miejscach w publicznych (klatki schodowe, garaż),
- zainwestuj w porządny łańcuch lub blokadę,
-  blokadę zakładaj prawidłowo tj. przez ramę, a nie przez koła,
- zapięcia typu „linka-sprężynka” bardzo łatwo przeciąć np. zwykłym sekatorem,
- gdy zostawiasz przypięty rower w miejscu publicznym pamiętaj aby zabrać ze sobą licznik, lampki bateryjne, a nawet siodełko, w przypadku gdy jest mocowane za pomocą szybko- złącza,
- pamiętaj aby zostawiać rower w oświetlonym i dobrze widocznym miejscu.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresownaiem :)

O. Chmielewska/MT
 

Powrót na górę strony