KP Nowe Miasto

Bezpieczne ferie

Z dniem 17 stycznia 2022r. na terenie województwa wielkopolskiego rozpoczęły się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, czas na zabawę a dla dorosłych to okres urlopów, a wiec czas rodzinnych wyjazdów w góry, nad morze, do rodziny, czy przyjaciół.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki KP Poznań Nowe Miasto w dniu 10 stycznia br. przeprowadzili szereg spotkań z uczniami Szkół Podstawowych nr 6, SP nr 3 oraz SP nr 19, przypominając im  o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie jako pieszy uczestnik ruchu, zasady właściwego zachowania się w kontaktach z  osobami obcymi oraz  bezpieczeństwa w domu. Dzieciom przypomniano również numer alarmowy, aby wiedziały do kogo i w jaki sposób mogą zwrócić się o pomoc.


Okres ferii to czas zabawy. Dzieci uczestniczą w różnych kolonia, półkoloniach, spędzają czas z rodzicami lub rówieśnikami. Wybierając miejsca do zabawy, korzystajmy z dostępnych boisk, placów zabaw, parków i sztucznych  lodowisk,  a więc miejsca bezpieczne z dala od ruchliwych ulic, rzek, czy jezior.  Każdego roku  w mediach słyszymy o przypadkach utonięć osób pod lodem. Pamiętajmy, że nie ma takiego pojęcia jak bezpieczny lód, każdy lód może się pod ciężarem człowieka załamać, a  będąc w takiej wodzie mamy tylko kilka minut by ocalić swoje życie.  Dlatego szanujmy je i  samemu, czy za namową innych osób nie wchodźmy na za zamarznięte jeziora, czy stawy. 


Podczas działań informacyjno – edukacyjnych funkcjonariusze zachęcali do udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, który jest integralną częścią akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. 

mł.asp. Przekota Barbara
KP NOWE MIASTO

  • Prelekcja w szkole.
  • Prelekcja w szkole.
  • Prelekcja w szkole.
Powrót na górę strony