KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Podczas drugiego tygodnia szkoły funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 na ul. Nieszawska 21.

Podczas spotkań przypomniano najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Jak przechodzić przez przejście dla pieszych. Uczniów uświadamiano jakie zagrożenia są związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i o tym, że nie ma takiego pojęcia jak bezpieczny lód, każdy lód może się pod ciężarem człowieka załamać, a  będąc w takiej wodzie mamy tylko kilka minut by ocalić swoje życie. Poruszano również temat jak właściwie zachować się w kontaktach z  osobami obcymi zarówno w życiu codziennym jak internecie. Dzieciom przypomniano również numery alarmowe, tak aby wiedziały do kogo i w jaki sposób mogą zwrócić się o pomoc oraz, że nie należy używać tego numeru dla żartów.

Ze starszymi klasami funkcjonariusze spotkali się w formie online. Z młodzieżą poruszono tematykę  zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

mł.asp. Barbara Przekota

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony