KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Bezpieczne zabawy na śniegu

Z dniem 04.01.2021 rozpoczęły się ferie zimowe na terenie całego kraju. W tym roku z uwagi na stan epidemiczny dzieci ze wszystkich województw wypoczywały w tym samym czasie. Z uwagi na wprowadzone obostrzenia wywołane przez wirusa sars cov 2 zdecydowana większość Poznaniaków została w mieście. O ile pierwszy tydzień ferii nie rozpieszczał nas pod względem warunków pogodowych w drugim się to zmieniło i dzieci mogły do woli skorzystać ze śniegu i wszelkich szaleństw z nim związanych.

Policjanci z Komisariatu Poznań Nowe Miasto w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych systematycznie doglądali miejsc spędzania czasu wolnego czyli tzw „górek”, na których w ostatnich dniach zarówno mieszkańcy Poznania jak i ich pociechy mogły beztrosko poszaleć. W trakcie działań profilaktycznych przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa o przestrzeganiu reżimu sanitarnego a także o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Okres ferii  to czas zabawy i należy pamiętać aby wybierać do tego odpowiednie miejsca, korzystać z dostępnych boisk, placów zabaw, parków, a więc miejsc bezpiecznych z dala od ruchliwych ulic, rzek, czy jezior.  Każdego roku  w mediach słyszymy o przypadkach utonięć osób pod lodem. Pamiętajmy, że nie ma takiego pojęcia jak bezpieczny lód, każdy lód może się pod ciężarem człowieka załamać, a  będąc w takiej wodzie mamy tylko kilka minut by ocalić swoje życie.  Dlatego szanujmy je i  samemu, czy za namową innych osób nie wchodźmy na za zamarznięte jeziora, czy stawy.

mł.asp. Barbara Przekota

 

Powrót na górę strony