KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Bezpieczna droga do szkoły

Z dniem 1 września 2020 roku rozpoczął się nowy Rok Szkolny 2020/2021. Z uwagi na okres trwającej pandemii koronowirusa i długiej nieobecności w placówkach oświatowych dzieci i młodzież powrócili do szkół.

W tym roku wygląda to inaczej niż dotychczas. Często przed budynkami można spotkać tłumy rodziców wraz z pociechami, którzy oczekują na możliwość wejścia do szkoły. Wszystko po to by w miarę możliwości zapewnić bezpieczeństwo i sprostać reżimowi sanitarnemu.

Z uwagi na zwiększenie natężenia ruchu kołowego i pieszego policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto wraz ze Strażą Miajską prowadzili działania profilaktyczne zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestników ruchu drogowego, dzieci i młodzieży a także ich opiekunom, w trakcie których przekazywano dzieciom i rodzicom odblaski, jednocześnie uświadamiając ich do czego służą i jak ważną rolę spełniają w podnoszeniu  poziomu bezpieczeństwa pieszych na drodze. Podczas  działań poruszano kwestie zgodnego z przepisami prawa  poruszania się pieszych po drodze,  przypomniano zasady przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i wytłumaczono kto  i dlaczego może poruszać się po chodniku, a kto po jezdni.

Ponadto podkreślono jak ważną rolę w bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu drogowego odgrywają elementy odblaskowe, szczególnie o tej porze roku, gdzie dni robią się coraz krótsze, a zmienne warunki pogodowe ograniczają widoczność na drodze.

Barbara Przekota/MT

Powrót na górę strony