KP Nowe Miasto

Nowe Miasto - Niebezpieczna gra „Straszny Goofy”

Dla współczesnej młodzieży korzystanie z internetu to codzienność, daje on dużo nowych możliwości, jest narzędziem do nauki, rozrywki i komunikacji. Ogólny dostęp do internetu dla dzieci i młodzieży ma wiele zalet ale niesie też za sobą zagrożenia, na jakie w szczególny sposób są narażone młode osoby. W poprzednich latach głośno było na temat gier „Momo Challenge” oraz „Niebieski wieloryb”, za pośrednictwem których dochodziło do różnego rodzaju okaleczeń dzieci, młodzieży a w skrajnych przypadkach nawet do samobójstw.

Funkcjonariuszka Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Nowe Miasto w trakcie wizyty na półkolonii organizowanej przez Dom Kultury "Na Pięterku", przestrzegała uczestników przed nową grą o nazwie „Straszny Goofy”, który zaczepia najmłodszych użytkowników internetu i wysyła im niebezpieczne zadania. Wiadomości mają być wysyłane z konta użytkownika o nazwie Jonathan Galindo, którego zdjęcie przypomina zniekształconą wersję słynnej postaci Disneya – Psa Goofy. Policjantka w rozmowie z dziećmi ostrzegała, o losowo wysyłanych prośbach o kontakt po których zaakceptowaniu użytkownicy otrzymują listę zadań początkowo banalnych ale idąc dalej w miarę „połknięcia przynęty” mogą się one wiązać z samookaleczeniem a w konsekwencji nawet samobójstwem gracza.

Ponadto uczestników spotkania przestrzegano by zwracali uwagę na to, z kim nawiązują kontakt przez internet, by nie umawiali się na spotkania z osobami obcymi bez zgody i wiedzy rodziców, o swoich problemach rozmawiali w pierwszej kolejności  z rodzicami, pedagogami  a nie zwierzały osobom obcym przez internet, a tym bardziej by nie wysyłali fotografii  lub filmów ze swoim wizerunkiem osobom obcym.

B. Przekota/MT

Powrót na górę strony