KP Nowe Miasto

NOWE MIASTO - "Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku"

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto odwiedzili m.in przedszkola na os. Oświecenia, ul. Św. Antoniego, ul. Powidzkiej oraz ul. Głównej oraz Szkoły Podstawowe nr 50, nr 45, nr 105, nr 64 oraz Katedralną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną.

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku i relaksu, aby przebiegały szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swoich domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku ze zbliżającym się terminem wypoczynku zimowego policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto mając na uwadze bezpieczeństwo osób wyjeżdżających na wakacje, jak i tych, którzy pozostaną w domach przeprowadzili szereg spotkań w placówkach oświatowych - w szkołach i przedszkolach.

Rozmowy z dziećmi dotyczyły tego jak bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe. W trakcie spotkania policjanci poruszyli temat właściwego korzystania z miejsc przeznaczonych do zabaw zimowych. Przekazali wskazówki, na co należy uważać podczas zabaw na śniegu oraz omówili zagrożenia  związane z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne.

Ponadto policjanci wskazali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

 

B.Przekota/A.Umyszkiewicz

Powrót na górę strony