KP Nowe Miasto

NOWE MIASTO - "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU"

27 stycznia 2020r. na terenie województwa wielkopolskiego rozpoczną się ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży jest to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych, czas na zabawę a dla dorosłych to okres urlopów, czas rodzinnych wyjazdów w góry, nad morze, do rodziny, czy przyjaciół.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej wraz z dzielnicowymi KP Poznań Nowe Miasto przeprowadzili szereg spotkań między innymi
w Przedszkolu nr 53 na os. Lecha 14 oraz w Szkołach Podstawowych nr 61 ul. Szczepankowo 72a, nr 14 os. Piastowskie, nr 63 ul. Starołęcka 142 w Poznaniu. Podczas spotkań policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie jako pieszy uczestnik ruchu, zasady właściwego zachowania się w kontaktach z  osobami obcymi oraz  bezpieczeństwa w domu. Uczestnikom spotkania przypomniano numer alarmowy a także poruszono kwestie zagrożeń związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Okres ferii  to również czas zabawy. Wybierając miejsca do zabawy, korzystajmy z dostępnych boisk, placów zabaw, parków i sztucznych  lodowisk,  a więc miejsc bezpiecznych z dala od ruchliwych ulic, rzek, czy jezior.  Każdego roku  w mediach słyszymy o przypadkach utonięć osób pod lodem, samemu czy za namową innych osób nie wchodźmy na zamarznięte zbiorniki wodne.

Ważna kwestią jest również bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Piesi szczególnie w okresie zimowym są narażeni na  niebezpieczeństwo. Szybko zapadający zmrok, mgła, deszcz, a czasami  bezmyślność i nieostrożność  samych   pieszych przyczyniają się to zwiększenia ryzyka utraty życia lub zdrowia.  Poruszając się w terenie  zabudowanym wybierajmy w pierwszej kolejności chodniki lub wyznaczone ścieżki dla pieszych. Korzystajmy również z odblasków, a już obowiązkowo poza terenem zabudowanym - dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni na drodze.

A.Śródecka/A.Umyszkiewicz

 

Powrót na górę strony