Debaty Społeczne

Swarzędz - Debata społeczna

Komenda Miejska Policji w Poznaniu w dniu 28 listopada br. zorganizowała debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym celem debaty były rozmowy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa z mieszkańcami gminy Swarzędz i Kleszczewo.

28 listopada br. Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu nadkom. Leszek Steinitz wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Swarzędzu kom. Eugeniuszem Sierańskim byli gospodarzami debaty społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbyła się w sali Ośrodka Kultury w Swarzędzu. W debacie uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, Wójt Gminy Kleszczewo Bogdan Kemnitz, Radni oraz mieszkańcy.

Celem spotkania było zaktywizowanie miejscowej społeczności do współpracy z instytucjami działającym na rzecz bezpieczeństwa w procesie budowania lokalnego systemu bezpieczeństwa. W pierwszej części debaty omówione zostały zagadnienia związane z możliwościami aplikacji „Moja Komenda”, „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz danymi statystycznych i sylwetką dzielnicowego.

Po wystąpieniach przekazano głos uczestnikom celem rozpoczęcia wspólnego debatowania, które cieszyło się dużą aktywnością mieszkańców poprzez zadawane pytania i przedstawione wątpliwości. Obecni na debacie mieszkańcy zgłaszali w większości problemy dotyczące sytuacji nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wskazywali na błędne rozwiązania infrastruktury.

Na zakończenie debaty podsumowano spotkanie, a policjanci podkreślili, że aspekty poruszane przez mieszkańców będą dla nich ważną wskazówką do dalszego działania.

 

 

Postulaty zgłoszone podczas debaty społecznej:

     

Pliki do pobrania

  • 254.03 KB
Powrót na górę strony