Poznańska Policja

KMP Poznań - Policjanci apelują o rozwagę i ostrożną jazdę.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas korzystania z drogi. Przypominają kierującym pojazdami, aby spoglądali częściej w lusterka i byli bardziej życzliwi dla innych uczestników dróg.

Ładna pogoda i sprzyjające do tego warunki spowodowały, że na drogach miasta Poznania i powiatu poznańskiego można zauważyć wzmożony ruch motocykli.

Z prowadzonych analiz policyjnych wynika, że najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość, przejeżdżanie na czerwonym świetle oraz wjeżdżanie między samochody. Większość motocyklistów to ludzie przestrzegający przepisów, są świadomi zagrożeń, chronią swoje życie, pasażerów a także innych uczestników ruchu. Zdarzają się jednak tacy, którzy  popisują się swoimi umiejętnościami, nie szanując innych. Kierują szybkim i ciężkim pojazdem, niejednokrotnie nie będąc w stanie nad nim zapanować. Motocykliści muszą pamiętać, że uszkodzona nawierzchnia drogi lub piasek na jezdni stanowi duże zagrożenie. Kierujący jednośladem w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go jedynie ubranie i hełm ochronny. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać przepisów, które dadzą szansę każdemu dotrzeć do celu.

AT.

Powrót na górę strony