Poznańska Policja

KMP Poznań - "Policja Apeluje"

Obecna sytuacja, w której znajduje się Nasz Kraj jest bardzo trudna. Policja realizując ustawowe zadania stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego każdego obywatela. Nasze wysiłki w walce z epidemią COVID-19 przynoszą wymierne korzyści.

Szanowni Państwo Apelujemy!

Pozostańcie w domach, ograniczcie kontakty i wyjścia do niezbędnego minimum, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia nie wahajcie się wezwać Nas do pomocy.

Okres epidemii, to także czas gdy oszuści próbują za wszelką cenę pozyskać pieniądze w szczególności od seniorów pod pretekstem walki z KORONAWIRUSEM. Nie ulegajmy emocjom i pamiętajmy, że instytucje zajmujące się walką z epidemią nie kontaktują się z osobami prywatnymi, nie oferują maseczek czy testów na KORONAWIRUSA, nie zbierają datków w mieszkaniach i domach, nie sprzedają szczepionek i cudownych medykamentów oraz nie prowadzą dezynfekcji mieszkań. 

Pamiętajmy!

Jeżeli zadzwoni telefon, a po drugiej stronie rozmówca nakłania Nas na przekazanie pieniędzy, oferuje produkty medyczne, diagnostykę wirusową to jest to prawdopodobny oszust. W takiej sytuacji najlepiej należy się rozłączyć, a następnie poinformować o takiej rozmowie Policję pod nr. 112. Policja wciąż monitoruje kwestię przestępczości i codzienne ujawnia przypadki oszustw. Większość z tych przypadków kończy się ukaraniem sprawców, jednak pełny sukces możemy osiągnąć wyłącznie przy wsparciu obywateli.

PRACUJEMY DLA WAS! ZOSTAŃCIE W DOMU DLA NAS! 

RL.

  • APEL POLICJI
    APEL POLICJI
Powrót na górę strony