Poznańska Policja

Czerwonak - Policjanci zatrzymali sprawców włamania

Policjanci z Czerwonaka kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do jednego ze sklepów w Koziegłowach. Zostali odnalezieni przez funkcjonariuszy ze swoją zdobyczą w pobliskim lesie. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku zatrzymali dwóch sprawców włamania do sklepu spożywczego, krótko po tym jak otrzymali zgłoszenie. Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lipca br. Dyżurny około 3 w nocy powiadomił policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego, że w Koziegłowach przy ul. Piłsudskiego miało dojść do włamania. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki, który zabezpieczał dostępne ślady.

W między czasie policjanci dowiedzieli się, że sprawcy mogli uciec do pobliskiego lasu. Natychmiast tam pojechali. Kilkadziesiąt metrów za linią lasu, natknęli się na dwóch mężczyzny, którzy spokojnie sobie siedzieli i pili piwo. Nie było wątpliwości, że to poszukiwani włamywacze. Przy mężczyznach zabezpieczono 6 siatek ze znacznymi ilościami papierosów i alkoholu. Wstępnie straty zostały wycenione na blisko 9 tysięcy złotych.  Zatrzymani to 37-letni i 22-letni mieszkańcy Poznania. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. 

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony