Poznańska Policja

Poznań – Akademia Bezpiecznej Kobiety

29 czerwca br. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu „Akademia Bezpiecznej Kobiety” realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Poznaniu we współpracy ze Skodą. W trzygodzinnych bezpłatnych warsztatach wzięły udział kobiety z Poznania i okolic.

Współczesne kobiety stają się bardziej samodzielne i niezależne, co przekłada się na potrzebę dostosowania realizowanych działań prewencyjnych do nowej sytuacji społecznej oraz występujących zagrożeń. Przygotowany projekt obejmuje warsztaty szkoleniowe dla 500 kobiet.

29 czerwca br. pierwsza grupa kobiet uczestniczyła w warsztatach z dużym zainteresowaniem, zwiększając świadomość w zakresie współczesnych zagrożeń, poznając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Każde zajęcia odbywały się w mniejszych podgrupach, dzięki czemu każda kobieta mogła aktywnie brać udział w warsztatach.

Po zajęciach z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczestniczki brały udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowego, podczas których miały okazję skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia, przekonując się od strony praktycznej o konieczności stosowania zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo w tej części warsztatów ratownik medyczny przypomniał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Najbardziej praktyczną częścią warsztatów były przygotowane przez instruktora zajęcia z samoobrony, podczas których kobiety poznawały mechanizmy postępowania w sytuacji zagrożenia. Uczestniczki wyszły z zajęć znając podstawowe techniki, które pomogą im znaleźć sposób na zminimalizowanie skutków zagrożenia i ucieczkę w bezpieczne miejsce. 

Uczestniczki zakończyły warsztaty jako świadome kobiety i radzące sobie w sytuacjach zagrożenia.  Na zakończenie otrzymały poradniki i upominki mające poprawiać ich bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbywają się w wyznaczone dni do końca lipca br. na terenie Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu. Kobiety zainteresowane uczestnictwem w projekcie mają możliwość zarejestrowania się poprzez stronę internetową: www.abcbezpiecznejkobiety.pl

Sylwia Stańko/MŚ

Powrót na górę strony