Poznańska Policja

Północ - Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń

Policjanci z poznania poszukują mężczyzny, który podając się za pracownika urzędu Miasta oferował używany sprzęt komputerowy w bardzo korzystnej cenie. Poszkodowani przekazywali pieniądze lecz nigdy nie otrzymali żadnych komputerów. Osoby rozpoznające prezentowany wizerunek prosimy o kontakt z Policją.

Policjanci z poznańskiej Północy prowadzą dochodzenie w sprawie możliwości popełnienia oszustwa przez mężczyznę w wieku 60-70 lat, który w lutym br. odwiedził kilka punktów usługowych i oferował właścicielom sprzęt komputerowy. Poszukiwany przedstawiał się jako pracownik Urzędu Miasta, który w związku z wymianą komputerów, ma do zaoferowania używany sprzęt w bardzo korzystnych cenach. Osoby, które były zainteresowane zakupem, wpłacały mężczyźnie pieniądze, a on zobowiązywał się, że za kilka godzin przyjedzie z towarem. Po czasie okazywało się, że człowiek ten nie jest pracownikiem żadnego urzędu, a dane osobowe, które podawał są fikcyjne. Łączne straty to ponad 1200 złotych.

Osoby rozpoznające prezentowany wizerunek, prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefony 61 84 14611 czynnym całą dobę.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony