Poznańska Policja

Poznań - Sieciaki na wakacjach

21 czerwca br. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zorganizował piknik edukacyjny pn. "Sieciaki na wakacjach". Przedsięwzięcie odbyło się na terenie Amfiteatru Bramy Poznania ICHOT i adresowane było do dzieci z placówek oświatowych miasta Poznania.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu we współpracy z Komisariatem Wodnym w Poznaniu, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przy wsparciu Fundacji Rozwoju Miasta Poznania oraz Bramy Poznania ICHOT przeprowadzili zajęcia edukacyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa dzieci.

Mając na względzie zbliżające się wakacje, poprzez zabawę, przygotowano zajęcia edukacyjno-sportowe mające na celu rozpowszechnienie zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowych zachowań wśród dzieci poznańskich szkół.

Uczestnicy rozpoczęli przedsięwzięcie uczestnicząc w przygotowanej prelekcji na temat bezpiecznych wakacji oraz zachowania się podczas kontaktu z psami. Ponadto brali udział w licznych grach i konkurencjach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT gra wielkoformatowa oraz możliwość sfotografowania się przy sprzęcie służbowym.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Sylwia Stańko/MŚ

Powrót na górę strony