Poznańska Policja

Poznań - Prędkość Zero Tolerancji - podsumowanie trzeciego dnia

Policjanci z Poznania podczas 3 dnia służby w ramach akcji Prędkość – Zero Tolerancji zatrzymali 44 kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Podczas całego dnia skontrolowali 327 pojazdów różnego typu. Działania trwały do 28 kwietnia. W związku z długim weekendem majowym apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów.

Policjanci z Poznania podczas prowadzonych działań w ramach akcji Prędkość – Zero Tolerancji 28 kwietnia br. na terenie Poznania i powiatu, kontrolowali kierowców pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas całodziennej służby funkcjonariusze sprawdzili 327 pojazdów, zarówno osobowych jaki ciężarowych, busów i jednośladów. Za przekroczenie prędkości mandatami karnymi zostało ukaranych 44 kierowców. Dodatkowo 1 z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące za poruszanie się z prędkością o ponad 50km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy w terenie zabudowanym.

Działania Prędkość – Zero Tolerancji trwały do piątku 28 kwietnia. Natomiast w związku z długim weekendem majowym, policjanci w całym województwie również czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących na majowy wypoczynek. Również podczas tych działań policjanci zwracają szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i wszystkie inne sytuacje, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Maciej Święcichowski
 

Powrót na górę strony