Poznańska Policja

Poznań - Policjanci uratowali człowieka

Sierż. Marcin Kowalski i sierż. Adrian Bezulski z Komisariatu Policji w Komornikach 1 maja br. zostali wezwani do nieprzytomnego mężczyzny, który zasłabł w autobusie. Na miejscu okazało się, że poszkodowany nie wykazuje żadnych funkcji życiowych. Niezwłoczna reanimacji przywróciła jego oddech i krążenie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach 1 maja br. uratowali życie mężczyźnie, który podczas podróży autobusem, w pewnym momencie zasłabł i przestał oddychać. Policjanci zostali skierowani przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu do Głuchowa w rejon pętli autobusowej. Kierowca autobusu zgłosił, że w jego pojeździe leży człowiek, który wymaga natychmiastowej pomocy.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, zastali poszkodowanego leżącego na podłodze, był siny i nie oddychał. Nie stracili zimnej krwi i od razu przystąpili do udrożnienia dróg oddechowych, a następnie rozpoczęli resuscytację oddechowo-krążeniową. Masaż serca i oddechy ratownicze przyniosły oczekiwany efekt ponieważ mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i kontrolowali jego funkcje życiowe, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, które w międzyczasie wezwali. 32-latek, mieszkaniec pow. poznańskiego trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

Policjanci mimo niewielkiego stażu służby, wykazali się profesjonalizmem w swoich działaniach, dzięki czemu potrafili uratować życie człowiekowi w potrzebie.

Maciej Świecichowski

Powrót na górę strony