Poznańska Policja

Poznań - Prędkość Zero Tolerancji - podsumowanie drugiego dnia

Policjanci z Poznania podczas służby w ramach akcji Prędkość – Zero Tolerancji zatrzymali 127 kierowców, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Podczas całego dnia skontrolowali 448 pojazdów różnego typu. Działania potrwają do 28 kwietnia. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie przepisów.

Policjanci z Poznania podczas prowadzonych działań w ramach akcji Prędkość – Zero Tolerancji 27 kwietnia br. na terenie Poznania i powiatu, kontrolowali kierowców pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości. Podczas całodziennej służby funkcjonariusze sprawdzili 448 pojazdów, zarówno osobowych jaki ciężarowych, busów i jednośladów. Za przekroczenie prędkości mandatami karnymi zostało ukaranych 127 kierowców. Dodatkowo 2 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za poruszanie się z prędkością o ponad 50km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że działania Prędkość – Zero Tolerancji potrwają do piątku 28 kwietnia. Natomiast w związku z długim weekendem majowym, policjanci w całym województwie również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących na majowy wypoczynek. Również podczas tych działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, przypadki kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i wszystkie inne sytuacje, które zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Maciej Święcichowski

 


 

Powrót na górę strony