Poznańska Policja

Poznań - Goście z Holandii z wizytą w Poznaniu

9 kwietnia br. Komendę Miejską Policji w Poznaniu odwiedziło sześciu delegatów partnerskiego, holenderskiego miasta Assen w celu wymiany doświadczeń, poznania struktur poznańskiej Policji oraz pracy innych instytucji państwowych. Goście zapoznali się ze strukturą organizacyjną Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz zadaniami realizowanymi przez jej poszczególne wydziały.

Delegacja z Assen była reprezentowana przez przedstawicieli policji, straży pożarnej, urzędu do spraw zabezpieczenia w razie katastrof, a także wydziału zarządzania kryzysowego. Delegatom zaprezentowano sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, między innymi pojazd specjalistyczny zwany Mobilnym Komisariatem, a także rowery i wyposażenie rowerowych patroli Wydziału Ruchu Drogowego. Gościom pokazano także stanowisko dowodzenia oraz stanowisko kierowania Wydziału Sztab Policji.

Delegaci wzięli udział w odprawie do służby w ramach zabezpieczenia meczu „Lech Poznań” – „Legia Warszawa” i udali się wspólnie z funkcjonariuszami na dworzec kolejowy w Palędziu gdzie obserwowali zabezpieczenie przejazdu kibiców. Przed meczem goście mieli także okazję zobaczyć stanowisko dowodzenia na stadionie INEA przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, a następnie obserwować rozgrywki rywalizujących drużyn.

Wizytacja pozwoliła na wymianę doświadczeń poszczególnych służb w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz jest zapowiedzią dalszej współpracy oraz wymiany doświadczeń.

Adrian Umyszkiewicz/MŚ

Powrót na górę strony