DZIAŁANIA POLICJI

Tarnowo Podgórne - Zatrzymany za kradzież auta i elektronarzędzi

Data publikacji 12.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym we współpracy z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Luboniu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu oraz elektronarzędzi. Podejrzanym w tej sprawie okazał się „zaufany” pracownik firmy remontowej. Teraz sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia br. Do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym zgłosił się właściciel domu jednorodzinnego, który zawiadomił policjantów o kradzieży mienia znacznej wartości. Jak przekazał pokrzywdzony w okresie świąteczno-noworocznym przebywał z rodziną na wyjeździe, a kiedy wrócili zastali otwarte drzwi wejściowe do swojego domu. Od razu zadzwonili na Policję.  

Okazało się, że z wnętrza lokalu skradziono elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz gotówkę. Z terenu posesji zniknął również samochód marki Opel Vivaro.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że domem pod nieobecność właścicieli miał opiekować się „zaufany” pracownik, który w tym czasie podjął się przeprowadzenia drobnego remontu.  

Po zebraniu dowodów w sprawie, policjanci dotarli do wytypowanego mężczyzny. Został on zatrzymany w Luboniu w miejscu swojego zamieszkania. Następnie operacyjnie ustalili, gdzie przechowywane jest skradzione mienie.

Okazało się, że część wartościowych rzeczy pochodzących z przestępstwa została spieniężona przez sprawcę w lombardzie w centrum Poznania. Samochód został odnaleziony, a część z elektronarzędzi odzyskana.

Po zebraniu dowodów sprawca usłyszał zarzut kradzieży, a podczas przesłuchania przyznał się do winy. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Łukasz Paterski 

 

 

Powrót na górę strony