DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zarzuty oszustwa przy sprzedaży paliwa dla firmy z Ukrainy

Data publikacji 07.11.2022

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, policjanci zatrzymali na początku listopada 2022 roku dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie oszustwa na szkodę ukraińskiej spółki. Szkoda wyrządzona przestępczym działaniem ma związek ze sprzedażą oleju napędowego i wynosi prawie 40 tysięcy euro.

Realizowane w tej sprawie czynności, były wykonywane w toku śledztwa prowadzonego na podstawie zawiadomienia złożonego przez przedstawiciela podmiotu gospodarczego z siedzibą w Kijowe.

Jak ustalili śledczy, przedstawiciele pokrzywdzonej spółki zawarli w maju 2022 roku umowę na zakup 30 m3 paliwa. Sprzedany przez poznańską spółkę olej napędowy o wartości prawie 40 tysięcy euro miał być dostarczony na Ukrainę. Pomimo zawartej umowy, uiszczenia ceny i składanych zapewnień zamówione paliwo nie trafiło do miejsca swego przeznaczenia. W imieniu sprzedającego działali prezes zarządu spółki 57 letni Jan P. oraz 61 – letni Janusz Z.

Mężczyźni ci, po zatrzymaniu 2 listopada 2022 roku i doprowadzeniu do prokuratury usłyszeli zarzut oszustwa. Podejrzani nie przyznali się  do jego popełnienia.

Po przesłuchaniu zostali objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem komunikowani się miedzy sobą.  

Grozi im do 8 lat więzienia.

Żródło: Prokuratura Okręgowa Poznań

Powrót na górę strony