DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Dzień Wszystkich Świętych - apel drogówki i zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 28.10.2022

Okres „Wszystkich Świętych” to czas odwiedzania i porządkowania grobów. Niejednokrotnie przemierzamy wiele kilometrów, by odwiedzić groby naszych bliskich. W tym roku na wielkopolskich drogach nad bezpieczeństwem czuwać będzie prawie 6500 policjantów. Będą starali się upłynniać ruch, przede wszystkim w rejonach cmentarzy. Wszystkich kierowców prosimy o to, by stosowali się do poleceń policjantów. Zachowajcie rozsądek i rozwagę!

Wielkopolska policja szykuje się na intensywne działania w okresie „Wszystkich Świętych”. Większej liczby funkcjonariuszy spodziewać się można zarówno na drogach, jak i w okolicach cmentarzy.

Policjanci ruchu drogowego udzielać będą pomocy wszystkim uczestnikom ruchu
w bezpiecznym dotarciu w rejony cmentarzy. W razie potrzeby podejmą ręczną regulację ruchu. Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa, na skrzyżowaniu polecenia policjanta kierującego ruchem są najważniejsze! Wszyscy kierowcy są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna i znaki drogowe.

Apelujemy o przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność, koncentrację, zwracanie uwagi na pieszych i dostosowanie się do zmian wprowadzonych na ten świąteczny czas. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem sprawdźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarzy. Starajmy się unikać jazdy na pamięć. Jeżeli to możliwe, skorzystajmy z komunikacji miejskiej.

Ponadto kierowcy powinni być przygotowani na kontrole techniczne pojazdów, kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości. Nie pozwalajmy osobom po alkoholu siadać za kierownicę!

Przypominamy również o obowiązku poruszania się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym z elementami odblaskowymi. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania również w innych, nieoświetlonych miejscach.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas samych.

Autor: Izabela Czerwińska/MŚ 

KWP w Poznaniu 

 

W związkuz z "Dniem Wszystkich Świętych" w rejonie cmentarzy nastąpiło wiele zmian w organizacji ruchu. Poniżej znajduje się link do strony Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu z informacją na ten temat.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi!!! 

https://zdm.poznan.pl/pl/web/aktualnosci/view/id/zmiany-w-organizacji-ruchu-w-okresie-wszystkich-swietych

Powrót na górę strony