DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zapraszamy na konsultacje społeczne

Data publikacji 16.09.2022

W dniach 16.09.2022 – 22.09.2022 r. w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Jeśli mają Państwo pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, mobilnością czy infrastrukturą zapraszamy do merytorycznej rozmowy.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest w dużej mierze współpraca podmiotów mających wpływ na organizację ruchu drogowego i oddziałujących na zmianę negatywnych zachowań uczestników ruchu.

W związku z rozpoczynającymi się działaniami ROAD SAFETY DAYS (realizowanych wcześniej p.n. EDWARD) Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pragnie kontynuować przedsięwzięcie pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”. Merytoryczne, otwarte dla mieszkańców miasta rozmowy w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, mobilności i  infrastruktury, które odbędą się 21.09.2022 r., w g. 15.00-17.30 na Placu Wolności w Poznaniu.

Zaproszeni do udziału zostali przedstawiciele Miejskiego Inżyniera Ruchu Miasta Poznania, Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, Straży Miejskiej Miasta Poznań oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Serdecznie zapraszamy.

Powrót na górę strony