DZIAŁANIA POLICJI

Swarzędz – Policjant po służbie zatrzymał złodzieja sklepowego

Data publikacji 06.09.2022

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa asp. szt. Łukasza Wójcickiego z Komisariatu Policji w Swarzędzu, który w czasie wolnym ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza złodziej został zatrzymany, a towar wrócił na sklepowe półki.

28 sierpnia br. około godz. 18.00 asp. szt. Łukasz Wójcicki – Oficer Dyżurny z Komisariatu Policji w Swarzędzu, będąc w czasie wolnym od służby na zakupach z rodziną w jednej z poznańskich galerii handlowych, zauważył jak z drogerii wybiegł mężczyzna. Mundurowy usłyszał, że uciekinier ukradł perfumy.

Reakcja policjanta była natychmiastowa. Niezwłocznie wyszedł naprzeciw uciekającemu z fantami w rękach złodziejowi, uniemożliwiając mu tym samym dalszą drogę ucieczki. Następnie sprawnie obezwładnił mężczyznę. Policjant poinformował o zdarzeniu swarzędzkich funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 37-latek ukradł kilka opakowań markowych perfum o łącznej wartości ponad tysiąca złotych.

Sprawca został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie usłyszał zarzuty kradzieży. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

To już kolejne zdarzenie, gdzie policjanci udowadniają, że na służbie jest się 24 godziny na dobę. Nawet w czasie wolnym podejmują skuteczne działania, aby egzekwować przestrzeganie prawa.

sierż. szt. Łukasz Paterski 

Powrót na górę strony