DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Święto Policji 2022

Data publikacji 22.07.2022

W auli Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W tym szczególnym dniu wręczono policjantom wyróżnienia, awanse i nagrody. W spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze, pracownicy Policji oraz zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

20 lipca br. w auli Collegium Da Vinci w Poznaniu odbyła się tegoroczna gala z okazji obchodów Święta Policji. W tym szczególnym dniu na wstępie prowadzący przywitał wszystkich zebranych gości na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu. Wśród uczestników gali nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, urzędów, związków zawodowych oraz zaprzyjaźnionych służb.

Inspektor Robert Kasprzyk Komendant Miejski Policji w Poznaniu, w swoim przemówieniu  podziękował policjantom i pracownikom Policji za dotychczasową służbę oraz pracę. Zaznaczył, że był to ciężki czas walki z pandemią oraz trwającej wojny na Ukrainie, który nałożył na policjantów nowe obowiązki służbowe. Wyraził również słowa uznania i szacunku za trud włożony w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu poznańskiego. Swoje podziękowania przekazał dla rodzin policjantów, za ich wyrozumiałość i wsparcie w codziennej służbie funkcjonariuszy.

W kolejnej części uroczystości nadinspektor Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wręczył wyróżnienia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  w postaci Brązowej Odznaki Zasłużony Policjant trzem policjantom poznańskiej komendy komisarzowi Joannie Tybiszewskiej, podkomisarzowi Robertowi Panek i aspirantowi sztabowemu Robertowi Ciećmierowskiemu.

Następnie odbyły się mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku łącznie 805 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymało takie awanse. Ta część uroczystości rozpoczęła się od mianowania pięciu policjantów w przed terminie.  

Wzorem lat ubiegłych odbyło się również wręczenie nagród i dyplomów dla dzielnicowych, którzy brali udział w konkursach „Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania” (I miejsce sierż.sztab. Judyta Kużma z KP Poznań – Jeżyce, II miejsce mł.asp. Piotr Szymanowski z KP Poznań – Grunwald, III miejsce mł.asp. Grzegorz Lamperski z KP Poznań – Grunwald) oraz „Najlepszy Dzielnicowy Powiatu Poznańskiego” (I miejsce mł.asp. Jakub Ból z KP w Pobiedziskach, II miejsce mł.asp. Michał Orczykowski z KP w Suchym Lesie, III miejsce asp. sztab. Tomasz Kasprzak z KP w Kostrzynie). Zwycięscy otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk przedstawicieli władz samorządowych.

Decyzją Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wyróżnieni Brązowym Medalem NSZZ Policjantów zostali podkomisarz Adam Kołodziejczak, aspirant sztabowy Piotr Kubicz, sierżant sztabowy Tomasz Wysocki oraz młodszy aspirant Błażej Jankowiak.

W kolejnej części uroczystej zbiórki zostały wręczone dwa wyróżnienia za zaangażowanie i pracę na rzecz organizacji związkowej oraz kształtowanie wizerunku Związku Zawodowego Pracowników Policji. Otrzymały je Pani Małgorzata Grzybek oraz Pani Marta Lityńska. 

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich nadinspektor Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Pan Tomasz Łubiński – Zastępca Starosty Poznańskiego, Pan Witold Rewers – przedstawiciel Prezydenta Miasta Poznania oraz st.asp. Grzegorza Żurek Przewodniczący Zarządu terenowego  NSZZ Policjantów.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=421925619973815&set=pcb.421926569973720

Marta Mróz 

 

Powrót na górę strony