DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Zatrzymany za nielegalny handel

Data publikacji 07.06.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali kolejne stoisko z podrobionymi rzeczami oraz perfumami. Wszystkie przedmioty miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu działanie grozi nawet do 2 lat więzienia.

26 maja br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na giełdzie w Przeźmierowie podrobione towary z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

To już kolejna w ostatnim czasie realizacja działań funkcjonariuszy związana z zatrzymaniem osób za nielegalny handel. 42-latek posiadał na swoim stoisku targowym zarówno ubrania, jak również perfumy ze znakami znanych światowych producentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cały towar, również ten który był przechowywany w domu należącym do zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono „podróbki” o wartości rynkowej co najmniej 250 tys. złotych. Mieszkaniec Trzemeszna usłyszał zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej, za który grozi do 2 lat więzienia.

Marta Mróz 

 

Powrót na górę strony