DZIAŁANIA POLICJI

Komorniki - Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zatrzymali włamywacza. Mężczyzna dwukrotnie pokonał zabezpieczenia budynku i dostał się do lokali handlowych, skąd ukradł pieniądze oraz towar. Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, a decyzją sądu trafił na najbliższe 3 miesiącem do tymczasowego aresztu.

11 maja br. policjanci z Komisariatu Policji z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do budynku handlowo - usługowego w m. Plewiska.
Na miejscu śledczy ustalili, że sprawca pokonał zabezpieczenia i przez okno dostał się do sklepu ogólnospożywczego. Z wnętrza ukradł towar oraz kasetkę z pieniędzmi.

Policjanci z Wydziału Techniki Kryminalistycznej zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia, a kryminalni zaczęli szukać sprawcy. Po kilku dniach pracy operacyjnej ustalili  osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. 37-latek został zatrzymany cztery dni później w pokoju hotelowym w Poznaniu i trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie dowodów zebranych w sprawie, policjanci ustalili, że miał on związek również z innym przestępstwem. Mężczyzna podejrzany jest o to, że 13 maja br. włamał się również do sklepu w m. Fabianowo. Wykłuł dziurę w ścianie budynku, wszedł do środka i zrabował pieniądze.

37-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił na najbliższe 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Marta Mróz 

Powrót na górę strony