DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Poszukujemy świadków zdarzenia

Data publikacji 27.05.2022

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa. 21 kwietnia br. sprawca bez powodu zaatakował nożem przechodzącego przez przejście dla pieszych 51-latka w wyniku czego trafił on do szpitala, a napastnik został szybko zatrzymany. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy były świadkami tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia 2022 r. około godziny 9.25 na przejściu dla pieszych przy Rondzie Rataje w Poznaniu. Tam młody mężczyzna bez powodu zaatakował przypadkową osobę nożem. Ponadto zadawał jej ciosy rękoma i nogami. Przechodzący obok zaatakowanego inny mężczyzna, stanął w jego obronie, w wyniku czego pomiędzy nim, a sprawcą doszło do szarpaniny. Po kilkunastu sekundach napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku przystanku tramwajowego, a po krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego przestępstwa. W związku z tym prosimy o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia.

Kontakt do policjantów – sekretariat Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Poznaniu 47 77 150 89, 47 77 130 90 lub 47 77 156 13 – czynny całą dobę.

Marta Mróz 

Powrót na górę strony