DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Północ - Skradziony katalizator ukryli pod osłoną silnika

Data publikacji 05.05.2022

Policjanci z Patrolu Interwencyjnego z Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku kradzieży katalizatora. Sprawcy ukryli go pod osłoną silnika auta, którym przyjechali na miejsce przestępstwa. Jeden z nich otrzymał dozór policyjny, a dwóch decyzją sądu trafiło do tymczasowego aresztu.

24 kwietnia br. wczesnym rankiem operator miejskiego monitoringu zauważył na parkingu przy Osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Zgłoszenie, żeby zweryfikować tę sytuacją otrzymali policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ. Kiedy podjechali na miejsce zauważyli, że kilku mężczyzn szybko wsiadło do niebieskiej skody i z piskiem opon odjechali w kierunku ul. Księcia Mieszka I. 

Policjanci natychmiast ruszyli za nimi w pościg. Po kilkuset metrach mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Trzech mężczyzn siedzących wewnątrz auta zostało wylegitymowanych.

Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej dokonali oni kradzieży katalizatora od hondy civic i ukryli go pod pokrywą silnika samochodu, którym próbowali uciec. 

Katalizator zostały odzyskany, a sprawcy trafili prosto do policyjnego aresztu. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Grozi im za to do 5 lat więzienia. 

Po zebraniu materiału dowodowego jeden z mężczyzn 43-letni poznaniak otrzymał dozór policyjny, a pozostali dwaj sprawcy w wieku 36 i 37 lat decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztu na najbliższe 3 miesiące. 

Marta Mróz

Powrót na górę strony