DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Policjant po służbie ujął graficiarza

Data publikacji 05.01.2022

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w czasie wolnym od służby ujął graficiarza. Sprawca malował sprayem donice znajdujące się na ulicy Wielkiej w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie za swoje naganne postępowanie.

W nocy, 29 grudnia ub.r. post. Szymon Stachowiak z Wydziału Ruchu Drogowego z poznańskiej komendy wracając do domu po skończonej służbie zauważył dwóch mężczyzn. Jeden z nich malował sprayem betonowe donice.

Wszystko działo się na jednej z ulic w centrum miasta. Kiedy funkcjonariusz zauważył, to - natychmiast zareagował. Zatrzymał swój samochód i pobiegł za sprawcami, którzy na jego widok zaczęli uciekać.

Mundurowy szybko ich dogonił i ujął do przyjazdu policyjnego patrolu. Obydwaj mężczyźni zostali wylegitymowani, a jeden z nich trafił do policyjnego aresztu. 22-latek usłyszał już zarzut za wykroczenie popełnione przeciwko porządkowi publicznemu, za co grozi mu kara ograniczenia wolności lub grzywny. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.  

Marta Mróz 

Powrót na górę strony