DZIAŁANIA POLICJI

Mosina - Zatrzymany za kradzież rozbójniczą w markecie

Data publikacji 29.12.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zatrzymali mężczyznę za kradzież rozbójniczą. Sprawca ukradł artykuły w lokalnym markecie oraz naruszył nietykalność cielesną pracownika ochrony. Został przez niego ujęty, a po chwili od zdarzenia zatrzymany przez funkcjonariuszy. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

W miniony poniedziałek, 27 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży rozbójniczej.

Około godziny 19.00, sprawca wszedł do marketu w Stęszewie, zrobił zakupy za kilkadziesiąt złotych i próbował uciec, nie płacąc za towar. Zauważył go pracownik ochrony, który szybko zareagował i ujął złodzieja. Okazało się, że w trakcie ucieczki napastnik chcąc utrzymać towar w posiadaniu, dodatkowo naruszył nietykalność cielesną ochroniarza sklepu.

25-latek został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy i usłyszał trzy zarzuty - kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb karalnych wobec pracownika oraz naruszenia jego nietykalności cielesnej. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Marta Mróz