DZIAŁANIA POLICJI

Wilda - Uwaga! Rozpoznajesz tego mężczyznę? Skontaktuj się z policjantami!

Data publikacji 24.11.2021

Policjanci z Komisariatu Policji na Wildzie zajmują się sprawą oszustwa. Mężczyzna, którego wizerunek został opublikowany może mieć związek z wprowadzeniem w błąd pokrzywdzonego, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy. Rozpoznajesz go? Skontaktuj się z policjantami.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Wilda prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa na kilka tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w okresie od lipca do września br. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca podjął się wykonania prac budowlanych, jednak pomimo wpłaconej zaliczki nie wywiązał się ze zobowiązania, pieniędzy nie zwrócił i nie można nawiązać z nim żadnego kontaktu.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że oszukanych w ten sposób osób może być znaczenie więcej. Modus operandi działania przestępców w tych przypadkach jest następujący.

Sprawca kontaktuje się z pokrzywdzonym i pobiera od niego zaliczkę na materiały budowlane. Następnie wraz z innymi osobami - współpracownikami symuluje rozpoczęcie prac budowlano-remontowych. Po krótkim czasie wszyscy opuszczają teren budowy pod pretekstem zakupu części potrzebnego do budowy towaru i już nie wracają. Na tym etapie kontakt się urywa.

Osoby, które rozpoznają wizerunek mężczyzny, mają istotne informacje na ten temat lub zostały w ten sposób oszukane  prosimy o kontakt z policjantami z poznańskiej Wildy tel. 47 77 125 11/12 lub 112! 

Marta Mróz 

  • mężczyzna postawnej budowy ciała, ma średniej długości brązowe włosy, wąsa, ubrany w strój pracowniczy, spodnie granatowe oraz koszulkę z krótkim rękawem w kolorze oliwkowym, buty brązowe
Powrót na górę strony