DZIAŁANIA POLICJI

Północ - Próbował włamać się do domu - został zatrzymany

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do domu jednorodzinnego. Sprawca został jednak spłoszony przez domowników, a w trakcie ucieczki - zatrzymany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

29 września br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca z ulicy Naramowickiej. Kiedy funkcjonariusze usłyszeli o tym, że chwilę wcześniej ktoś próbował włamać się do jego domu natychmiast pojechali na miejsce.

Tam, okazało się, że w godzinach popołudniowych, kiedy właściciele byli w domu nieznana osoba weszła na ich teren, wybiła szybę w drzwiach wejściowych i próbowała wejść się do środka. Sprawca nie spodziewał się jednak, że wewnątrz są domownicy. Po chwili został przez nich spłoszony i uciekł.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce sprawdzili pobliski rejon i przyległe ulice w poszukiwaniu włamywacza. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, jaki wskazał pokrzywdzony.

Szybko okazało się, że to właśnie on ma związek z tym przestępstwem. 26-latek został natychmiast zatrzymany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Ponadto w trakcie czynności mężczyzna był agresywny, wulgarny i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Marta Mróz