Kórnik - Policjanci odzyskali kradziony towar - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Kórnik - Policjanci odzyskali kradziony towar

Data publikacji 07.09.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku odzyskali skradziony sprzęt AGD oraz RTV o wartości blisko 150 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn - pracowników firmy, którzy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

18 sierpnia br. policjanci z Kórnika zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży sprzętu RTV i urządzeń AGD na szkodę swojego pracodawcy.

Jak się okazało, mężczyźni byli magazynierami w jednej z podpoznańskich firm zajmującej się dystrybucją głównie sprzętu kuchennego oraz elektroniki. Wykorzystując swoje uprawnienia służbowe zamawiali towar na dane pracodawcy, a jako miejsce odbioru wskazywali adres swojego zamieszkania. W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy ukradli sprzęt o wartości blisko 150 tys. złotych. Wśród tych rzeczy było 40 robotów kuchennych, kilka ekspresów ciśnieniowych oraz drobna elektronika.

W trakcie przeszukania wynajętych przez nich pomieszczeń  policjanci znaleźli większość skradzionego mienia. Funkcjonariusze odzyskali towar o wartości blisko 100 tys. złotych oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo 25 i 27-latkowi grozi 5 lat więzienia. Decyzją prokuratora obydwaj otrzymali dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Marta Mróz