Poznań - Relacja z festynu w Bolechowie - DZIAŁANIA POLICJI - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Relacja z festynu w Bolechowie

Data publikacji 06.09.2021

4 września br. policjanci z Komendy Miejskiej w Poznaniu wzięli udział w pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Program wydarzenia był niezwykle bogaty. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji takich, jak pokaz samochodów i motocykli policyjnych, sprzętu wojskowego oraz strażackiego.

Festyn rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim”, odbył się w sobotę 4 września br. w Bolechowie na terenie jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Festyn uroczyście otworzył organizator pikniku  Jan Grabkowski - Starosta Poznański, który przywitał wszystkich obecnych gości, w tym przedstawicieli służb mundurowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przygotowali dla dzieci kolorowanki, wielkoformatową grę planszową, a w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze wręczali kamizelki oraz opaski odblaskowe.  

Każdy z uczestników wydarzenia mógł z bliska obejrzeć sprzęt policyjny - radiowozy, motocykle, quady. Policjanci edukowali dzieci, jak należy unikać zagrożeń w swoim otoczeniu oraz jak prawidłowo zareagować w przypadku niebezpieczeństwa

Rowerzyści w ramach programu WIBEROO mogli oznakować swoje jednoślady, a najmłodszych zaproszono do korzystania z platformy pyrek.pl. Na zakończenie imprezy na dzieci i młodzież czekała kąpiel w pianie strażackiej.

Adrian Umyszkiewicz