DZIAŁANIA POLICJI

Swarzędz - Napadł na starszego mężczyznę - został zatrzymany

Data publikacji 18.08.2021

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali 25-latka, który pobił starszego mężczyznę. Napastnik zaatakował go nad ranem, na ulicy, gdy ten wykonywał swoją pracę. Sprawca został zatrzymany przez policjantów już dzień po zdarzeniu. Za to przestępstwo decyzją sądu otrzymał 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Sprawa miała swój początek 23 lipca br. Jak ustalili policjanci ze Swarzędza, tego dnia w godzinach porannych napastnik widząc na ulicy, starszego mężczyznę, wykonującego swoją pracę podszedł do niego od tyłu i przewrócił na ziemię. Sprawca kopał go po całym ciele i okładał pięściami, ponieważ żądał od niego pieniędzy, których staruszek nie miał. Senior nie miał możliwości zareagować i bronić się przed napastnikiem, który był od niego silniejszy.

Po chwili, na widok przechodnia sprawca wstał i uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci  z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali to zgłoszenie, natychmiast zajęli się ustaleniem osoby, która dokonała pobicia.

Już kolejnego dnia w wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili i zatrzymali napastnika. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Swarzędza. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto i Wilda, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, uszkodzenia ciała i narażenia człowieka na utratę życia lub zdrowia. Za te czyny grozi mu do 12 lat więzienia. Ponadto decyzją sądu 24-latek otrzymał najwyższy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu.

Marta Mróz