DZIAŁANIA POLICJI

Nowe Miasto - Okradł gościa hotelowego - został zatrzymany

Data publikacji 15.07.2021

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali mężczyznę, który okradł gościa hotelowego. Sprawca wszedł do pokoju, przejrzał jego bagaż, zabrał pieniądze i próbował uciec. Wtedy został natychmiast ujęty przez pracowników ochrony i zatrzymany przez mundurowych. Usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

10 lipca br. policjanci z Nowego Miasta zatrzymali mężczyznę, który ukradł gotówkę z pokoju hotelowego. Kiedy funkcjonariusze otrzymali wezwanie natychmiast pojechali na miejsce. Tam, okazało się, że mężczyzna, który wcześniej sam wynajął pokój w hotelu, okradł innego wczasowicza.  

W godzinach popołudniowych 34-latek zszedł do recepcji i spacerował po parterze budynku. Zachowywał się niespokojnie. Wszystkich bacznie obserwował,  nerwowo się rozglądał. Po chwili mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi personelu, wszedł do pomieszczenia gospodarczego i zabrał karty dostępowe do pomieszczeń. Następnie wszedł do obcego pokoju hotelowego, przejrzał zawartość bagażu należącego do kobiety i wyciągnął z niego ponad tysiąc złotych. Po chwili na miejsce przyjechali pracownicy ochrony zawiadomieni przez personel hotelu oraz policjanci z Nowego Miasta, którzy zatrzymali mężczyznę. Po przeszukaniu mundurowi znaleźli przy nim skradzione pieniądze. 

Policjanci z Komisariatu Policji na Wildzie zgromadzili materiał dowodowy i postawili 34-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Marta Mróz