DZIAŁANIA POLICJI

Komorniki - Hanter, pies służbowy odnalazł skradzione mienie tuż po przestępstwie

Data publikacji 24.05.2021

Kiedy Hanter – policyjny pies służbowy przyjechał wraz ze swoim przewodnikiem na miejsce przestępstwa od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi po kilkuset metrach doprowadził policjantów do skradzionego i ukrytego w polu mienia. Zrabowany łup został odzyskany, a policjanci ustalają osobę, która dokonała tej kradzieży.

21 maja br. w nocy, policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na teren lokalnej firmy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, a tam okazało się, że nieznany sprawca włamał się do stalowego kojca, skąd zabrał kilka butli z gazem przeznaczonych do uzupełniania klimatyzacji.

Na miejsce został wezwany również policjant z psem służbowym z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Sztab Policji poznańskiej komendy. Po szybkim rozpoznaniu miejsca przestępstwa Hanter – pies służbowy od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi poprowadził policjanta, kilkaset metrów w stronę pola, gdzie jak się okazało został ukryty łup.

Na miejscu, w trawie funkcjonariusze odnaleźli osiem butli gazowych, których  szacunkowa wartość została wyceniana na blisko 25 tys. złotych. Towar wrócił już do przedsiębiorcy, a policjanci zajmują się ustaleniem sprawcy kradzieży.     

Marta Mróz